KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15763510
nr 1576 3510
Verner Molin
(1907-1980), Sverige
Oljemålning, Hantverkargatan. Signerad, daterad -34. Olja på pannå, 33x23 cm, yttermått inklusive ram: 43x34 cm
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 6 november 2023
kl 18:25:19
700 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
Verner Molin
Läs mer om Verner Molin